WhatsApp
Yükleniyor...

E Ticaret Ne İşe Yarar?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog E Ticaret Ne İşe Yarar?
15 Ocak 2021, 11:07 0 Yorum 1074 Okuma

Teknolojik gelişmeler kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına da bir sürü yeniliği bununla beraber getirmiştir. Bunlardan bir tanesi de e ticarettir. E ticaret ne işe yarar sorusuna ise şu cevap verilebilmektedir; bu yöntem şirketlerin internet üzerinden ülke geneline satış yapmasını sağlamaktadır. E ticaret bir mağaza ile sınırlı kalmak yerine yurdun farklı yerlerine pazarlama yapabilme olanağı vermektedir. Bu da mağaza zinciri kurmaktan çok daha hesaplıdır.

Dünyada maksimum kullanılan ticaret yöntemlerinden bir tanesi e ticarettir. Ülkemizde de e ticareti kullanan şirket sayısında artış bulunmaktadır. E ticareti kurmak isteyen kişiler ise Nano Medya ekibine başvurmalıdır. 2011 yılından bu yana web tasarımı ve yazılım hizmetleri veren şirketimiz e ticareti kurumlar için kolay hale getirmektedir.

E Ticaretin Avantajları


Birçok şirketin e ticarete geçmesinin nedeni bu yöntemin çok fazla avantaj sağlamasıdır. Bu avantajlardan belki de önemlisi maliyetinin mağaza açma maliyetinden daha düşük olmasıdır. Bunun yanı sıra mağaza açan kişiler yalnızca o semt ve ile özelinde satış yapabilmektedir. Fakat e ticaret tüm ülkeye hizmet verilmesini sağlamaktadır. Bu da şirketler için çok daha fazla potansiyel satın alan anlamına gelmektedir. Ayrıca mağazalarda satış yapılacak ürün sayısı mağaza büyüklüğüyle orantılıdır. Fakat internet ortamındaki ticaret sınırsız sayıda ürünün piyasaya sürülmesine olanak vermektedir.

İnsanların en çok alışveriş yapmış oldukları süreler iş çıkış saatleri yahut tatillerdir. Fakat bu şeklinde zamanlarda mağazalarda kapalıdır. Bu da şirket için alan kişi kaybedilmesi anlamı taşımaktadır. E ticaret ise bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Dijital ortamda tecim yolunu seçen kişiler 7 gün 24 saat satış yapabilmektedir.

E ticaretin sağladığı bu imkanlardan dolayı insanlar bu yönteme geçmeye adım atmıştır. E ticaretinin kurulması için en temel şey ise internet sitesi tasarlanmasıdır. İnternet sitesi e ticaretin mağazasıdır. Bu site olmadan satışlar da gerçekleşememektedir. İnternet sitesinin iyi mi tasarlanacağı mevzusunda problemler yaşayan kişiler için webtasarimankara.biz.tr'de  bulunmaktadır. Firmamız ile mesajşime geçen kişiler e tecim ne işe yarar sorusuna yanıt bulabilir ve site tasarımı işlemlerini gerçekleştirebilir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum