WhatsApp
Yükleniyor...

İnternette İşimi Nasıl Büyütürüm ?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog İnternette İşimi Nasıl Büyütürüm ?
07 Ocak 2021, 18:31 0 Yorum 974 Okuma

İşiniz ne olursa olsun, artık her insanın dijital dünyada bir yer edindiğini gözünüzle görüyor, kulaklarınızla duyuyorsunuz. Peki yaptığımız işi dijitalde, kısaca online web tasarım ortamında nasıl büyütürüz? Burada büyütmekten kastımız milyonlara ulaşmak değil, mevcud çıtamızı, iyi mi daha üste çıkartabilirizdir. Yaptığımız iş milyonlara hitap eden bir çözüm, proje ise heralde bu da dijital pazarlama ile mümkün.

 

Dijital dünyada büyümek için öncelikle var olmak gerekir. Fizyolojik olarak mağazanız olabilir. Ancak web tasarım ortamında bir harita kaydı, bir internet sayfası, bir toplumsal medya hesabı benzer biçimde sizi tanıtmış olacak bir araç yoksa, dijitalde büyümekten bahsedemeyiz. Ancak var olduğumuz vakit gelişme ve gelişme gösterebiliriz. Belirttiğim çalgılardan birini veya öteki hepsini kullanarak işimizi büyüteceğimiz için bu araçlar hakim olmak yada bu e-ticaret sitesi pazarlama çalgılarına hakim olan hazır web sitesi pazarlama uzmanı ile çalışıyor olmak gerekir. Dijital dünyada yeniyseniz yada ürün yada hizmetlerinizi pazarlama konusunda güçlük çekiyorsanız, hazır web sitesi pazarlama uzmanlarından, hazır web sitesi pazarlama ajanslarından destek alabilirsiniz.

 

Şimdi dijital dünyada işinizi büyütecek araçlardan bahsedelim;

Google ADS (Adwords) Reklamları
Google adwords maksimum kullanılan reklam platformudur. Google arama ağı, görüntülü reklamlar, gmail reklamları, youtube reklamları şeklinde biroldukça farklı platforma sahip olduğu için Google, en yakın rakibi olan Facebook’u bile geride bırakıyor. Google politikalarıyla uyumlu olan her türlü ürün yada hizmetinizi google ads, eski adıyla adwords ile kolayca satabilirsiniz. Kolayca pazarlayabilirsiniz diyoruz, sadece bu iş profesyonelce bu işi meydana getiren kimseler için kolayca anlamı taşımaktadır.

 

Google Ads reklamlarını kullanan, bir iki defa reklam veren hepimiz bilir ki, bu iş anahtar kelimeleri yazıp reklamlar oluşturmakla bitmez. İşin kulağa hoş gelen basit kısmı burası zannedebilirsiniz, sadece reklamlarınız boş yere tıklandıkça, bütçeniz gereksiz tıklamalar sebebiyle bitince durumun ne kadar da önemli olduğunu anlamış olacaksınız. Bu biçim olumsuz durumlar yaşamamak için bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğer kendinizi geliştireceğiniz vaktiniz yoksa veya bu alana ilgi duymuyorsanız ustalaşmış bir Ankara Web Tasarım uzmanı ile çalışarak işinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

 

E-Ticaret pazarlamanın en zor ve zahmetlisi, bi kadar da prestijlisi şüphesiz seo, şu demek oluyor ki arama motoru optimizasyonudur. İlgili anahtar kelimelerde optimizasyon çalışmaları yaparak arama motorlarında daha iyi konumlara gelmek mümkün. Bunun için hem site içinde, bununla birlikte site haricinde birçok çalışmalar yapılmaktadır.

 

Seo hizmeti tamamen profesyonelce yapılması ihtiyaç duyulan bir iştir. Esasen seo çalışması yaparken yarışa gireceğiniz rakipleriniz, çoğu zaman seo uzmanı veya seo hizmeti veren ajanslar olacağı için siz bu işi amatör olarak yapsanız da sonuç alamayacağınız aşikârdır.

 

Size seonun püf noktalarını tanımlayan iki ipuçu verelim. Birinci kelimemiz sabır; bu işin olmazsa olmazı. Seo çalışmaları yapılırken en fazla gereksinim duyulan şeylerden biri de sabırdır. Çünkü seo, 15 dakikada bir google reklamı açmak kadar basit ve kolay bir şey değildir. Seo’da bir sonucu almak için aylarca, hatta yıllarca çalışma yapmanız gerekebilir. Dolayısıyla öteki tüm Hazır Web Tasarımı pazarlama yöntemlerinden daha fazla bir emek ister. Fakat bu emeğin karşılığını aldığınızda ne kadar akıllı bir iş meydana getirdiğinızın farkına da varırsınız.

 

İkinci ipucu kelimemiz ise optimizasyon. Kısaca SEO’nun O’sudur. Seonun mantığı arama motorlarının istediği standartlarda inşa etmektir. Kullanıcıların rahatça etkileşime girebileceği, yararlı içerikler sunan hazır web tasarımı oluşturmaktır. Böylece arama meydana getiren kitleler, aradığı bilgiye kolayca ulaşabilir ve en faydalı şekilde o bilgiyi işleyebilir. Eminim hiç kimse google’a spor ayakkabı yazınca, kışlık botların çıkmasını istemez…

 

Facebook ve Instagram Reklamları
İşinizi tanıtmanın en hızlı ve basit yollarından birisi de bu iki platformdur. Facebook, hem de Instagram’ın da sahibi olduğu için bu iki devasa site aynı reklam arayüzünü kullanmaktadır. şu demek oluyor ki instagramda reklam vermek isteyen birisi, facebook üzerinden reklam oluşturmak zorundadır.

 

Aktiflik bakımından şuan Instagram reklamları facebook reklamlarını sollamış görünüyor. Sadece her iki platformda devasa kitleler mevcuttur. Bu iki platformu doğru bir şekilde kullanırsanız ürün yada hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizle buluşturmanız an ve bütçe meselesidir.

 

 

İçerik Pazarlama
İçerik pazarlama seo paralelinde yürütülmesi gereken bir e-ticaret web tasarım pazarlama yöntemi ve stratejisidir. Web Tasarım pazarlama yaparken asıl hedef potansiyel müşterilere ulaşmaktadır. Bunun için alan kişi kitlemizin ilgi duyduğu, sevmiş olduği konular hakkında içerikler üretiriz. Belirli bir süre sonrasında oluşan kitle, bizden ürün veya hizmet alacak müşterilerimiz olacaktır.

 

Hazır Web Sitesi pazarlaması blog siteleri üzerinden yazı içerik olarak yapıldığı benzer biçimde Youtube üzerinden video içerik şeklinde de yapılmaktadır.Yazı, görsel, video çalgılar farklı olsa da fakatç tektir; potansiyel müşterilerimize ulaşmak.

 

Web Tasarım pazarlaması da tıpkı seo gibi sabır gerektirir. Çünkü kitlenin organik olarak oluşması ve kitlenizin güvenini kazanmanız vakit alır.

 

 

E-Posta pazarlama Bu pazarlama yöntemi hali hazırda bir satın alan kitlesi olan web tasarım ankara dijital iş sahipleri için geçerlidir. A ürününüzü alan kişi müşterilerinize, B ürününü satabilmek için e-ticaret pazarlama yöntemlerini kolayca kullanabilirsiniz.Sizden daha önce alışveriş yapmış olan müşterileriniz, sizi tanıdığı ve bildiği için ürün yada hizmet alma noktasında daha istekli olacaktır. Çünkü sizden alışveriş yapmış ve bir edinim kazanmıştır. Sizin ürünü kargoya verip vermeyeceğinizi, ürünün kalitesinin ne olduğu hakkında fikir sahibi olduğundan satış sizin için daha basit olacaktır.

 

Bu sebeple mevcud alan kişi kitlenize, tertipli eposta kampanyaları göndererek, yaptığınız işin cirosunu kolayca arttırabilirsiniz. Dijital Web Sitesi dünyada en basit ve hızlı ciro arttırma şekillerinden birisi de eposta pazarlamadır. Heralde bunun için daha önceden ürün veya hizmet sattığınız müşterilerinizin e-posta listesi olmalıdır.

 

Eğer Ankara web tasarımı  dijital pazarlama kanallarını kullanarak işinizi büyütmek istiyorsanız rağmenızda iki seçenek var. Birinci seçenek bu işi öğrenmeye başlayacaksınız ki bunun için yıllarca süren sektörel eğitim, tecrübe etme yanılma, tecrübe ve bir o denli dijital bir geçmiş gerekir. İkinci seçenekse bu mevzuda uzman olarak çalışan dijital pazarlama ajanslarından, dijital pazarlama uzmanlarından destek almaktadır.

 

Iyi mi ki mahkemelik bir duruma düştüğümüzde, avukat olmak için o süreçte okul okumak ve kendi işimiz olmayan avukatlığı meydana getirmeye çalışmamız yersiz ve anlamsızsa, dijital pazarlamada da uzman olmadan işimizi yapmaya çalışmamız bir o denli anlamsız olacaktır. Dijital pazarlamada tabiki diğer meslekler gibi sonradan öğrenebilinen bir meslektir. Ancak buradaki esas mevzu, bu işi öğrenirken, öğrenmeye çalışırken neler yitirdiğimizdir. Bu işe ayıracak vaktiniz yoksa ve 25’li yaşların üstündeyseniz sizin için en kârlısı uzmanlarla ve dijital pazarlama ajanslarıyla çalışmak olacaktır.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum