WhatsApp
Yükleniyor...

Özel Yazılım ile Wordpress arasındaki farklar nelerdir

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Özel Yazılım ile Wordpress arasındaki farklar nelerdir
11 Şubat 2021, 13:55 0 Yorum 1087 Okuma

WordPress altında web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, genellikle iki dünya arasında bir çatışma vardır: Özel yazılım ile wordpress tasarım. Bu makalede, kullanıma hazır WordPress Temalarını kullanmak ile web geliştirmede özel bir yazılım arasındaki farkları açıklayacağız. İşe alınan bir geliştirici yada yazılımcı, ihtiyacınız olabilecek nerede ise her şeyi inşa edebilir. WordPress ise tasarımcı şablonlarla sınırlıdır. Şablonları kullanmak daha kolay olsa da bunu kendiniz yapabilirsiniz, rakipleriniz de şablonları kullanıyor olabilir. Bir işletme olarak öne çıkamadığınızda, web siteniz milyonlarca başka site arasında kaybolur.


Wordpress mi Özel Cms mi?

Özel cms için hayal edebiliyorsanız, birisi inşa edebilir. Fiyatta önemli bir artış için, özel CMS'niz nerede ise istediğiniz her türlü aracı sağlayabilir. Özel bir CMS, tam olarak ihtiyacınız olan şeyi meydana getirecek şekilde tasarlandığından, onu yavaşlatmak için ekstra çan ve ıslık yoktur. Kod, benzersiz ihtiyaçlarınıza hizmet edecek şekilde optimize edilebilir, böylece site hızı artar. Kullanıcılar işlerini yapmak için sadece görmeleri gerekenleri görürler. Personeliniz sezgisel bir özel CMS kullanmayı hızlı bir halde öğrenebilir, bu da eğitiminize daha az, yeni özelleştirilmiş çözümünüzü kullanarak daha fazla süre harcayabileceğiniz anlamına gelir. Özel bir CMS’yi tercih etmek, çoğu zaman işletmenizin neye ihtiyacı bulunduğunu anlayan geliştiricilerden kuruluş içi destek alacağınız anlamına gelir, bu yüzden problemler genellikle saatler içinde çözülür.

Özel CMS konuştuğumuza nazaran birazda Wordpress konuşalım. Açık kaynaklı bir CMS olarak WordPress'i kullanmak tamamen ücretsizdir, sadece gene de barındırma ve tesir alanı kaydı için ödeme yapmanız gerekir. Eklentiler ve ücretli temalar da maliyeti artırabilir, bundan dolayı genel fiyat ihtiyacınız olan işleve bağlı olarak değişir. Kullanmak için geliştirici olmanıza gerek kalmamıştır. WordPress, bir web geliştiricisinin yardımı olsa da olmasa da tutarlı bir şekilde içerik yayınlamak isteyen işletmeler için harikadır. Zaten oluşturulmuş bir internet sayfasını nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek de kolaydır. Wordpress fazlaca sezgiseldir, ancak tam olarak kullanılması belirli bir düzeyde uzmanlık gerektirir.

 

Wordpress Nedir?

WordPress, İnternet siteleri için muhteşem bir web sitesi oluşturma ve yönetme platformudur. Yazı yazmaktan e-ticarete, işletme ve portföy web sitelerine kadar, WordPress çok yönlü bir CMS sistemidir.

Sizlerde bir site sahibi olmak isterseniz webtasarimankara sitemize buradan baka bilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum