WhatsApp
Yükleniyor...

WordPress EN İYİ SEO EKLENTİSİ HANGİSİDİR?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog WordPress EN İYİ SEO EKLENTİSİ HANGİSİDİR?
21 Ocak 2021, 11:21 0 Yorum 906 Okuma

WordPress EN İYİ SEO EKLENTİSİ HANGİSİDİR?

Arama motorları çoğu web sitesi için ana trafik deposudır. Ankara SEO firmaları içinde oldukca başarılı işlere imza atmış bir kurum olduğumuz için, müşterilerimiz bizlerden sık sık sitelerinde trafik arttırmaya yardımcı olabilecek SEO ipuçları istiyorlar. Bizlerden bu mevzuda danışmanlık isteyen müşterilerimizin büyük bir bölümü Wordpress altyapısı kullanıyor. SEO, WordPress web sitenizi arama motorları için optimize etmek, işinizi büyütmek ve çevrimiçi otoritenizi inşa etmek için anahtar faktördür.

Başarılı bir WordPress arama motoru optimizasyonu, sitenizin içeriğine alakalı anahtar kelimeler eklemekten daha fazlasını gerektirir. Arama motoru tarayıcıları, sitenizin her kısmınü, bir arama sonucu sayfasının en üstüne çekebilecek anahtar kelimeler ve diğer özellikler için sitenizde indexleme çalışması yaparlar. Meta açıklaması, başlık etiketi, URL'ler, site yapısı ve diğer birçok öğe de sitenin alaka düzeyini ve kalitesini belirlemek için arama motorunun mevcut algoritmasına gore dizine eklenmiş olur. Tüm bu unsurları manuel olarak yönetmek zaman alıcı ve etkisiz olabilir.

Kişisel bloglar şeklinde bazı sitelerin yüksek arama görünürlüğüne ihtiyacı her vakit olmayabilir; sadece iş veya profesyonel siteniz için trafiğe ihtiyaç duyuyorsanız, sitenizi mümkün olmasıyla birlikte kullanıcı odaklı hale getirmeniz gerekmektedir. Eklentilerin yardımı olmadan da bir siteyi optimize etmek mümkündür ancak aşağıda sizler için seçtiğimiz eklentiler, WordPress sitenizi hem küresel boyutta optimize ederek arama motorlarıyla arkadaş hale getirebilir.

Ankara SEO firmaları arasında başarılı bir konuma sahip olan Webtasarimankara olarak, seçtiğimiz en iyi WordPress SEO eklentilerini ve web sitenizin trafiğini artıracak araçları sizlerle paylaşıyoruz.
İŞTE EN ÇOK KULLANILAN SEO EKLENTİLERİ!

WordPress SEO by Yoast

Yoast SEO eklentisi listemizin başlangıcında bulunuyor. Bir web sitesinin derhal her yönünü optimize eden, daha da fazla özellik ekleyen ve süreci otomatikleştiren, tam teşekküllü bir SEO çözümüdür.

Tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentisinden biridir.

Sitenizdeki her yazı ve sayfaya SEO başlığı, meta açıklaması ve meta anahtar kelimeleri eklemenizi sağlar.

Ek olarak ana siteniz, arşivleriniz, kategori ve etiket sayfalarınız için özel başlıklar da yazabilirsiniz. Ek olarak sitenizi her güncellediğinizde Open Graph meta verileri, Twitter Kartları, Site Haritaları ve arama motorlarına ping bildiriminde bulunarak sitenize ziyaretçi akışı sağlarlar.

SEMrush SEO Writing Assistant

SEMrush SEO Writing Assistant, belirli bir konumdaki belirli anahtar kelimeleriniz için Google’ın en baştaki 10 sayfanın niteliklerine dayalı içerik optimizasyonu için öneriler sunar.

Site sahipleri, metinlerinin SEO kriterlerini karşılayıp karşılamadığını yalnızca birkaç tıklamayla kontrol edebilirler.

Yazının okunabilirlik, metin uzunluğu ve hedef anahtar kelimeler benzer biçimde ölçütlere göre hesaplanan genel kalitesini kontrol eder.

Metninizin zorluk derecesini, okuma kolaylığı puanını temel alarak değerlendirir. İyileştirilmesi ihtiyaç duyulan cümleler ve kelimeler için öneriler sunar.

Belirlenen anahtar kelimelerin, arama hacimleri ve zorlukları ile ilgili önerileri gösterir.

Metninize eklenmesi gereken anlamsal olarak alakalı anahtar kelimeleri gösterir.

İçeriğinizin orijinal olup olmadığını denetler.

Broken link Checker

Bozuk bağlantılar, kullanıcılarınız için yalnızca kötü bir edinim oluşturmakla kalmaz, bununla birlikte sitenizin SEO’sunu da negatif yönde etkisinde bırakır. Eğer bir web siteniz varsa, vakit süre bozuk bağlantılar için sitenizi kesinlikle kontrol etmeli ve bunları düzeltmelisiniz.

Broken link Checker, WordPress sitenizde kırık linkleri bulmanızı elde eden ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

Çok kullanışlı olan bu eklenti tamamen ücretsizdir. Tek dezavantajı, yoğun kaynak kullanımı yaparak sunucunuzu kimi vakit yavaşlatabilir olmasıdır.
Niçin ustalaşmış SEO HİZMETİ ALMALIYIM?

Sizlere sunmuş olduğumuz liste, ancak arama motoru optimizasyonu konusunda tecrübeliyseniz web sitenizin temel ayarlarını yapmanız mevzusunda mutlak surette yardımcı olacaktır. Ancak, bu konudaki tecrübeniz az ise yahut deneyiminize karşın odaklanmanız gereken birden fazla iş bölümü var ise mutlaka profesyonel bir SEO şirketindan uzman desteği almanız gerekmektedir.

SEO Firmaları Ne Yaparlar?

Bir SEO şirketi, işletmelere çevrimiçi görünürlüklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunmaktadır. Arama motoru optimizasyonu, sitenizi arama motorlarına daha çekici hale getirmek için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklik yapma sürecidir. Siteniz ne kadar iyi optimize edilmişse Google benzer biçimde arama motorları için o kadar iyidir, sitenizin işletme yada ürün / hizmet teklifinizle alakalı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için arama motoru neticelarının ilk sayfasında sıralanma mümkünlığı artar.

Bu alanda uzman bir şirket ile çalışmanın en büyük yararı, işletmelerin arama motorlarında yükselmesi konusunda deneyimli olmalarıdır. SEO uzmanları sitenize Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları kanalıyla daha çok organik trafik getirmenize yardımcı olmak için neyin lüzumlu bulunduğunu bilir.

Bir SEO ajansı arama motoru optimizasyonu farklı alanlarda uzmanları kullanır. Bu SEO uzmanları, sitenizi denetleme, uyarlanmış bir SEO stratejisi geliştirme ve işletmenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak taktikleri uygulama gibi çeşitli hizmetler sunar.

En iyi SEO şirketleri, web sitenizi kendi siteniz şeklinde ele alır. Bu, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak ve işinizin genel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla sitenizin SEO yapısı ile ilgili kararlar verecekleri anlamına gelir. Şirket ek olarak, SEO hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için her açıdan sitenize bakacaktır.

 

Doğru SEO Ajansını iyi mi Belirlerim? Webtasarimankara'nın Çözümleri nelerdir?

Bir SEO şirketinin, işinizin büyümesinde yardımcı olacağı en büyük rol sizlere ölçülebilir sonuçlar vermektir. Bazı geleneksel pazarlama taktiklerinin aksine, SEO kampanyanızın her aşaması kolayca izlenebilir ve ölçülebilir. SEO şirketinizden SEO kampanyalarınıza ilişkin aylık bir çözümleme raporu isteyerek, SEO hizmetlerinin işletmeniz için nasıl değer sağladığını daha iyi anlayabilmeniz gerekir.

Çalışacağınız ajansı seçerken, SEO kampanyalarınızın detaylı bir incelemesini sunduğundan kesin olmanız gerekmektedir. Bu, yatırımınızdan geri dönüş almış olduğunızdan kesin olmanın en iyi yollarından biridir. Webtasar

mankara SEO uzmanlarının sağladığı analitik verilerin bazıları trafik hacimlerini, trafik kaynaklarını, arama motoru konumlarını ve daha fazlasını ihtiva eder.

Biz, mevcut sitenizin derinlemesine analizini ve sektörünüzün ve hedef pazarınızın değerlendirmesini bitirdiktan sonra, gelecek için bir SEO planı yapmanıza yardımcı olmak için çalışırız. SEO kampanyanız için bir strateji ve hedefler geliştirmek, ne tür bir işletmenize haiz olduğunuza ve genel işletme hedeflerinize bağlı olacaktır.

SEO alanında deneyimli ajanslardan biri olarak, sitenizin denetiminden ve bulunduğunuz sektörün analiz çıktılarını birleştirir ve daha sonra siteniz için özelleştirilmiş bir plan geliştirmek için çalışırız. Bu stratejinin bir kısmı, hedef kitlenizin en çok kullandığı doğru anahtar kelimeleri ve cümleleri tanımlamaya yaramaktadır. Bu plan ayrıca, arama motorlarındaki rekabetinizden daha yüksek sıralarda bulunmanıza yardımcı olacak farklı strateji ve taktikler içerecektir.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda, ustalaşmış arama motoru optimizasyonu hizmeti satın almayı düşünüyorsanız; başarılı bir çok referansa sahip Ankara SEO firmaları arasında yer alan firmamızdan fiyat teklifi alabilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum